Yeni AMD İşlemci ve Ekran Kartını Beklemeye Değer mi? Ryzen 5 7600X ve RX 7900 (Ücretsiz Program)

Zen 4 ve RDNA 3 geliyor!
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://bit.ly/FrekansTVDestek

Teknoloji Haberleri:
AM5 ve PCIe Gen 5.0 Geliyor 0:30
Ryzen 5 7600X 02:27
RX 7900 03:53
Zhaoxin KX-6000G 05:55
WinExt Pro 30.0 07:10

Uygulama Linki: https://bit.ly/3SnsPWC

Dostlar dünyaca ünlü NAND flash bellek yongaları üreten Phison, AMD Ryzen 7000 Raphael platformunu demo testlerde tercih etti. PCIe Gen 5.0 E26 SSD dünyanın ilk 232 katman nand teknolojisine sahip. Ekranda gördüğünüz AM5 protatip anakartına iyi bakın. Bu arada E26 kontrolcüsü 14 GB/s transfer oranı sunuyor. Yüksek yoğunlukla yeni nand teknolojisi önceki nesle göre %28 daha az ebatı ile dikkat çekerken Ryzen 5 7600X işlemci ile test edildi. 6 çekirde 12 izlek yapıdaki bu işlemci orta segmentin en iddialı tek çekirdek canavarı olabilir. O kısma geleceğim ama önce şundan bahsedeyim normalde gen4 bir ssd ile şu anda 6000-7000 MB/s okuma yazma değerlere çıkıyoruz değil mi. Bu Bir sata SSD’nin 10 katı güce tekabul ediyor. Fakat crystal diskte 17 kat daha yüksek değerleri görmek inanılmaz bir şey dostlar. Artık saniyeler içerisinde GTA 5 gibi bir oyunu transfer edebiliyorsun. 2 milyon sıralı okuma ve yazma IOPS değeri de efsane duruyor. Çin’deki çip krizi ve etkisi nezdinde fiyatlar ne olur bilemem ama gen4 ssd bile şu anda 3000 tl iken 1TB için 6k’dan aşağı fiyat beklemiyorum.

Gelelim en bomba kısma çünkü Twitter aleminde sızıntılar devam ediyor. Ufaktan Zen 4 işlemci örnekleri görücüye çıkmaya başladı. İşin garip yanı 12.nesil i9 12900K’yı tek çekirdekte orta segment bir işlemcinin geçmesi. Statik testler sızdırıldı dostlarım. Buna göre iddia edilen şey i9’dan tek çekirdekte %20 daha güçlü olduğu. Şayet bu gerçekse o zaman Intel’İn yeni çıkacak 13.neslinden de güçlüdür çünkü %10-15 kazanç dersek AMD bu sefer %5 daha güçlü çıkıyor. Tabi bunlar farazi hesaplamalar hakikat elimize geçince çıkacaktır. Şahsen dünya geneli test toplayan bir sitede bir kaç test buldum oradaysa i9’un %1 daha hızlı olduğu gözüküyor o yüzden temkinli olmakta fayda var. MEsela user benchmarkta tek çekirdekte 7600X hiç bir işlemciyi affetmemiş, zaten eski nesil 5950X’i de affetmeyecektir çünkü ddr5 ve daha gelişmiş bir fabrikasyon süreci sunuyor. Çoklu işleme baktığımızda ise tabi ki zirvede 5950X var.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Websitemiz: https://pintitavsiyeleri.com/
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da görüşelim.

Eski bilgisayarları gördünüz mü? https://bit.ly/2WTOSIX

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
Discord: https://discord.gg/Dz6EStg8Kk
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler ve indirimli bilgisayar parçaları tanıtıyorum. Desteklerinizle Youtube Ailemiz büyüyor. Telefonlar, bilgisayar oyunları, oyun bilgisayarı ve bilgisayar toplama rehberleri ile başladık. Ucuz, ilginç, havalı, oyun, teknoloji, bilgisayar, inceleme, pc, sistem toplama, laptop, monitör, klavye, işlemci, ekran kartı, hoparlör, kulaklık, oyuncu faresi, telefon inceleme konuları ile ilerledik. Teknoloji haberleri, ilginç ürünler, ucuz bilgisayarlar ve ikinci el alışveriş rehberleri ile de siz değerli takipçilerle ilerliyorum.

Yorum yapın