UCUZ VE GÜÇLÜ SIVI SOĞUTUCU?! Fiyat Performans Canavarı RGB ID-COOLING ZoomFlow 240X

0
4

839TL’lik fiyatı ile dikkat çeken ”FİYAT PERFORMANS CANAVARI” ucuz sıvı soğutucu ID COOLING ZoomFlow 240X inceleme videomuzda Ryzen 3100 hız aşırtma testi de yaptık.
Ürün: http://bit.ly/Sıvısoğutucuzoom

Sıvı soğutma nasıl takılır? Mini ITX Sıvı soğutma montajı ve dahası!
Nedense beyaz rengi beni çok heyecanlandırıyor, direkt fanlarla karşılaştım. Daha sonra amd ve intel için bağlantı aparatları karşıma çıktı. Tabi vidaları ve en önemlisi termal macunu da unutmayalım. Ek olarak klasik fan çoklayıcı,
minik bir rgb kontol ünitesi ile birlikte, 3 pin çoklu uzatma kablosu  çıkıyor. Böyleliklte  toplamda 4 kanal bağlayabildim. Bu açıdan hoşuma gitti. Renk ve efekt Kontrolcü giriş seviyesi kalmış, tuş kalitesi eh işte dedirtse de iş görür. Gelelim en bomba kısma beyazın tüm asaletiyle soğutucumuz orada. Aliminyum radyatör harbiden dikkat çekiyor,  standart bir ebatta, bakır soğutucu levmanızda ise bir uyarı mevcut. Aman takmadan önce mutlaka sökün. Gövdemizden de bir rgb bağlantı bir de fan bağlantısına takılı sata güç adaptörü çıktı. Dostlarım başta boya kalitesini bu kadar özenli ve pürüzsüz beklemiyordum. Ama elime alınca kaliteli bir his uyandırdığını tonun güzelliğini yansıtabilecek potansiyelde bir sıvı soğutma almışım ben dedirtebilecek potansiyelde olduğunu anladım. Bilakis örgülü beyaz borular bunu desteklemiş. Lakin ince metal ayak bağlantıları bir tık daha kalın anlayışta olabilirdi. Bana biraz basit gözüktü. Ayrıca hortumların hareket kabiliyeti çok kısıtlı, biraz güç istiyor oynatmak. Onun dışında siyah marka şeritli radyatör ile rgb logo baskılı hazne cidden şık duruyor diyebilirim.  İçerisinden çıkan bağlantı aparatları, kablolar, uçlar genel olarak giriş seviyesi standart bir kalitede diyebilirim.  En azından metal plakalarla gelmesine sevdim çünkü bazıları plastik yatak tercih ediyor cidden şaşırıyorum.
Akışı hızlandıran özel tasarım fan yaprakları ile birlikte kauçuk titreşim engelleyen gövde ayakları gözümden kaçmadı. Bu noktada beğendiğimi belirteyim. Ayrıca bu fanlar geleneksel düzeyde, yani tek bile bağlanabilir her şeye.  Pompa kısmı şeffaf ve şık bir hava sunduğu gibi plastik kalitesi de ortalama düzeyde diyebilirim. yalnız fanlar için gelen vidalar bana kaliteli ve kolay oturacak potansiyelde geldi. Ve kolayca soğutma hazır oldu. Ayrıca gövde bağlantı aparatının tutuculuğu ve dişleri beğendim.
Sevgili dostlarım öncelikle b550 sistemimdeki stok soğutucuyu söküp işe koyulmaya başladım. Mini ıtx bir sistemi daha çekici bir hale sokmak istiyorum. Bu noktada fiyat performans olarak iş görmesini istiyorum. kauçuk ayaklı anakart alt aparatını biraz fazla büyük buldum. L tipi bir uç ister istemez anakartımın arkasındaki soğutma kısımlarına ya da önemli yerlere uzanıyor. Ayrıca bağlantı şekli tak çalıştır  olmamış. Önce alt plaka sonra 4 vida,  kaldıki bu vidaların üstüne halka, daha sonra çift uçlu dişi vida, bunları yaparken eşit ve dengeli olmasına ekstra özen göstermeniz gerekmekte. Bazıları yamuk ya da içe dönük oturabilir. O yüzden rehbere iyi bakın.  Şaka maka bu iş tahmin ettiğimden biraz fazla uzadı. Daha sonra kasaya radyatörü oturttum ve kendi macununu sürdüm. Macun kalitesi fena sayılmaz çok akışkan değil harbiden iyiymiş dememe sebep oldu. Daha sonra anakartı gölgede bırakan plakalı soğutucuyu oturttum ve kolayca sıkarak oturtabileceğimi gördüm.  Eleştirebileceğim en büyük kısım arka l tipi ayak oldu ve bağlantı şekliydi. Onun dışında sağlam bir hava kattı.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da beraber eğlenelim ve öğrenelim. Ailemize de Instagram’a da bekliyoruz:

5 TL’ye Efsane Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
https://discord.gg/w5EcxzR
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Ailemize katıldığınız için çok teşekkürler. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler de tanıtıyorum. Desteklerinizle youtube kanalım büyüyor. Bilgisayar oyunları, oyun bilgisayarı ve bilgisayar toplama rehberleri ile başladık. Ucuz, ilginç, havalı, oyun, teknoloji, bilgisayar, inceleme, pc, pc toplama, laptop, işlemci, ekran kartı, hoparlör, kulaklık, oyuncu faresi, telefon inceleme, Aliexpress, Gearbest, ilginç teknolojik ürünler, en ucuz laptop ve en ucuz kulaklık başlıkları ve inceleme videoları ile sizlerle tutkumu paylaşıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here