Hani Baseus Çok İyiydi?😂 Powerbank Almadan İzle! Batarya Ömrü Arttırma (QC 4.0 – PD – Rehber)

Powerbank Seçim Rehberinde Baseus Bipow 15W modelini değerlendiriyorum. Fiyat performans olarak nitelendirilen ürünü denedim.
2022 yılında alınabilecek en mantıklı taşınabilir şarj aleti sizce nedir?

Kablonun Şarja Etkisi Nedir?
Aynı Değerde Şaraj Adaptörleri Arasındaki Fark
Orijinal Adaptör ile Sahte Farkı
Amper Değeri Kaç Olmalı?
Minimum Güç Çıkışı Nedir?
USB PD Nedir?
Quick Charge 4.0
Quick Charge 3.0
FCP, QC ve AFC

✅ Giriş 0:00
✅ Powerbank Piyasası 1:15
✅ Powerbank Seçimi 2:03
✅ Lityum Polimer ve Ion 3:00
✅ Telefon/Powerbank Batarya Koruma ve Seçim 3:44
✅ Telefon Nasıl Hızlı şarj Edilir? Doğru Giriş! 4:00

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://bit.ly/FrekansTVDestek

Bilinmeyen bir şeyden daha bahsedeceğim. Lityum-polimer piller dahil olmak üzere lityum iyon, zamanla kapasitelerini kaybeder (tipik pil hücresi kalitesi ve kimyasal bileşime bağlı olarak 200 ile 1000 devir arasında değişebilir). Pil ne kadar büyükse, şarj etmeniz gereken döngü daha azdır zaten doğal olarak daha uzun süre dayanır. O yüzden 20.000 bence ideal. Akıllı telefonlarda da bu böyle. Günlük olarak sürekli boşaldığı için 4000’Lik telefonla 10.000’Lik telefonun dayanıklılığı değişecektir.

Burada size tavsiyem ilk aldığınızda full şarj etmeniz olacaktır.

Mutlaka 4 tane port var diye rastgele takmamanız, bazıları 1.5 amper, 2 amper bazıları 3 amper ve üzeri. En yüksek güç hangisi ise onla şarj edin onla doldurun.

İkinci olarak tronsmart dışında adam akıllı kaliteli bir kablo yollayan markaya pek rastlamadım. Baseus’un yolladığı kablo da bana zayıf geldi açıkçası kendim kısa c tipi kullanacağım.

Telefonu en hızlı şarj etme yolu uçak modudur. Full kapasite şarj edip yüklenmeyi tavsiye etmiyorum çünkü her iki cihaz da aşırı derecede ısınabilir. Bence %85 iyidir.

Mutlaka telefon yada powerbank %30’a geldi mi daha da inmeden şarj edilsin. Full bitmesini beklerseniz bataryanın ömrünü kısaltabilirsiniz.

Power bank seçerken yüksek kapasite olmasına, estetik ve dayanıklı malzemeye sahip olmasına, çok ağır olmamasına ve pratik olmasına özen gösterin.
Çıkış gücü yani amper yüksek olsun. Bazı modeller kablosuz şarj da destekliyor belki o da işinize yarar. Şarj göstergesi ve en önemlisi kısa devre ve gerilim koruması gibi korumaların olduğuna bakın.

USB-PD Nedir?

USB Power Delivery, dinamik bir hız destekleyen teknolojidir. Daha yüksek güç kullanımı için cihazın bağlantısı üzerinden hızlı şarj olmasını sağlar. 5V ayarında başlar ve 20V’a kadar yapılandırılabilir. r USB-C kablosu kullanarak, 60W’a kadar destekler kablosuna göre 100’e kadar da çıkabilir.
Bu arada çoğu telefon zaten 18Watt üzerine ihtiyaç duymuyor bile. Yani 25watt alsanız da bir manası olmayabilir. O yüzden 18 ve 22.5 arası ideal gibi duruyor.
Şimdi hızlı şarjda belirli teknolojiler var 1.0’dan başlıyor ve 5 e kadar gidiyor. Benim tavsiyem 10W çıkışa sahip cihaz asla almamanız. ZAten çoğu adı sanı duyulmamış marka var hepsi 2a ancak verebiliyor o da ne kadar tutarlı tartışılır. FCP, QC ve AFC, PD gibi hızlı şarj protokollerini destekleyip desteklemediğine iyi bakın. Ben açıkçası qc baskısı göremedim sadece pd var. Mutlaka 18watt ve üzeri güç sağlayan yeni nesil bir güç kaynağı alın. Münkünse
Hızlı şarj 4.0 desteklesin. Minimum pd 3.0 desteklesin. Çünkü 1.5 kat yerine 2.5 kat daha hızlı şarj edebilirsiniz. Ayrıca 3.0’da çift şarj imkanı başladı. Ek olarka 4.0’da akıllı termal dengesi bile var. Ek olarak 3.0 2.0 a göre daha hafif ve daha fazla optimizasyon var. 4.0 ise %30 daha verimli ve %5 daha serin.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Websitemiz: https://pintitavsiyeleri.com/
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da görüşelim.

Eski bilgisayarları gördünüz mü? https://bit.ly/2WTOSIX

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
Discord: https://discord.gg/Dz6EStg8Kk
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler ve indirimli bilgisayar parçaları tanıtıyorum. Desteklerinizle Youtube Ailemiz büyüyor.

Yorum yapın