Videolar

Gerçek İnternet Hızlandırma Ping Düşürme Yöntemi! Oyunlara HIZ Veren Router Yapmışlar Asus RT-AX82U

2020-2021 Gerçekten internet Hızlandırmak mümkün mü? Ping Düşürme İpuçları ve oyuncular için tasarlanmış Asus RT-AX82U router misafirimiz oldu.
#yüksekfrekans

İnternet Nasıl Hızlandırılır, Ping nasıl düşer? İpuçları ile birlikte videomuzda ASUS AX82U Router incelemesine yer verdik.

Her şeyden öte altyapınızı ya da servis sağlayıcınızı kontrol edip daha iyi bir seçenek olup olmadığını kontrol edin. VDSL ise fibere geçin. Ne yazık ki senelerdir bakır kablo alt yapısı kullanıyoruz ve alt yapı kanadında hızlar ortalama 24 Mbps. Mesela  fiber optik kablo altyapısı ile 1000 Mbps genişliğe ulaşmak mümkün. O yüzden yaşadığınız bölgeyi de iyi araştırın.
Mesela Eski ve ısınan bir modem kullanıyorsanız, ara sıra kopmalar gecikme sürelerinde artış gibi problemlerle oyun oynarken karşılaşabilirsiniz.
İlk olarak bant genişliği daha yüksek, Wifi6 ,oyun modu vb özellikler barındıran, kısaca daha güncel çipsetli bir modeme yönelmekle başlayabilirsiniz.
Bilgisayarınızda virüsler varsa, arka planda interneti kullanan yükleme yaparak modemin boğulmasına sebep olan uygulama ya da 3.parti yazılımlar varsa
onları netlimiter ve benzeri programlarla kısıtlamanız.
uzun bir ethernet kablosu kullanıyorsanız mutlaka kısaltın. Çünkü mesafe uzadıkça güç kaybı yaşanabilir.
Mutlaka cihazların yazılımını özellikle modemin yazılımını güncelleyin.
Elektromanyetik Dalga Kesici Kullanın: Evde kullandığınız elektronik cihazların tamamı, çalışırken elektromanyetik dalgalar yayar. Yayılan elektromanyetik dalgalar neticesinde; radyo, televizyon, cep telefonu ve de modem gibi cihazların çalışma performansı nı etkileyebilir. Elektromanyetik dalga kesici kullanmak, internet bağlantınızın hızını arttırabilir.
Varsa Kablosuz Ağ Kanalınızı Değiştirin Modemler genelde standart olarak aynı kablosuz ağ kanalını kullanır. Modeminizin arayüzüne girerek bu kanalı manuel olarak değiştirmeniz; daha az yoğun bir sinyal alanına denk gelerek, internete daha hızlı bağlanmanızı sağlayabilir.
Gereksiz çerezleri kullandığınız tarayıcılardan mutlaka silin, bu şekilde takılan donan ya da gereksiz yavaşlayan tarayıcılar nefes alabilir. Bunun dışında ekstra eklentiler varsa bunlar da bağlantı kurarken sayfanın yavaşça açılmasına sebep olabiliyor.
Windows 10 kullanıyorsanız Ayrılabilir bant genişliği sınırını kaldırabilir internet hızınıza ufak da olsa bir etkide bulunabilirsiniz. Daha sonra farkında olmadan arka planda gerçekleşen güncellemeleri kapatabilir ve en azından ağın yavaşlamasını engelleyebilirsiniz. Tabi tavsiye etmem.

yer yer ekanda görebileceğiniz üzere herkesin evinde rahatça uygulayabileceği bu basit yöntemlerle internetinizi en azından bir tık da olsa daha sağlıklı kullanabilirsiniz. Tabi DNS sunucularının da yer yer oyunlara ufak da olsa bir etkisinin olduğunu videomuzda gösterdik.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da beraber eğlenelim ve öğrenelim. Ailemize de Instagram’a da bekliyoruz:

5 TL’ye Efsane Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
https://discord.gg/w5EcxzR
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Ailemize katıldığınız için çok teşekkürler. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler de tanıtıyorum. Desteklerinizle youtube kanalım büyüyor. Bilgisayar oyunları, oyun bilgisayarı ve bilgisayar toplama rehberleri ile başladık. Ucuz, ilginç, havalı, oyun, teknoloji, bilgisayar, inceleme, pc, pc toplama, laptop, işlemci, ekran kartı, hoparlör, kulaklık, oyuncu faresi, telefon inceleme, Aliexpress, Gearbest, ilginç teknolojik ürünler, en ucuz laptop ve en ucuz kulaklık başlıkları ve inceleme videoları ile sizlerle tutkumu paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu