Rehber

Eski Android Telefon RAM ARTTIRMA! 1GB Ram’i 4GB Yaptım Telefon Hızlandı

Eski Android Telefonu Hayata döndürdük. Android hızlandırma ve ram arttırma işlemlerinde Roehsoft Ram-Expander Swap apk ile telefonun kapasitesini arttırdık. 1GB eski telefonu 4GB yaptık.
#yüksekfrekans

Telefon RAM Arttıırma şehir efsanesi mi?
Ram arttırma gerçek mi?
Telefonun ram’i nasıl arttırılır?
Telefon ram arttırma oyunlarda işe yarıyor mu?

Öncelikle 2 çekirdekli, 1gb rami olan bu telefon qHD çözünürlüğe sahip ve günümüz oyunlarında epey geride kalacak bir yapısı var. En basitinden motorsiklet yarışı açtığımda hafif takılmaları hissediyorum. Lakin bellek arttırdığımızda etkisi olacak mı göreceğiz? Öncelikle telefonunuzun kilidini kırmanızg erekiyor, yani rootlama işlemleri ile özel boot versiyonu yüklemeniz şart. Bu işlemler model ve markalara göre değişiyor risklidir profesyonel destek almadan girişmeyiniz. Çünkü bir daha telefonu açamayabilirsiniz. Daha sonra SuperSU yani süper kullanıcı programını yüklemeniz gerekmekte. Ardından cihazın kırık olup olmadığını zaten bir şekilde kontrol ediyorsunuz.
Daha sonra Rehost Ram Expander programıını indirmelisiniz. Lisans satıın almanız gerekebilir benden istemedi. Bu program 4GB’a kadar ek sanal bellek arttırmanıza yarayacak. En önemli kıskas CLass 10 yüksek hızlı bir sd kart seçmeniz olacaktır. Oyun ve performans gibi ek ayarlar sunan progra otomatik olarak cihazınıza uygun profili belirleyebiliyor. Ya da manuel olarak Swap dosya boyutunu ayarlayabilirsiniz. Ben maksimuma çektim ve daha sonra kullanılacak sd kartı seçtim. İşte bu kadar basit. Sadece biraz fala uzun bekletip dosyaları oluşturuyor o kadar. Aynı zamanda her telefonu açtığınızda başlatmanız gerekmekte. Gelelim statik testler öncesi menü geçişlerine. Bariz eskisine nazaran android 4.4.2 ile çalışan cihaz mmenü geçişleri ve uygulama açılışları hızlandı. Programları kapatma sağ tuş özelliği çok daha hızlı açılabildi. Peki statik testler bize neler söylüyor. Passmarkta performansı işlemciden tutunda üç boyutlu grafiğe kadar az da olsa etkilediğini görebiliyorum. Çok muazzam bir artış değil. Lakin İşlemci hesaplamasında 1.5 saniyelik yabana atılmayacak bir realpi performansı var. Ek olarak akıllı hesaplamada da %8’lik bir performans farkı oluştu. Programın en azından performansa katkı sağlayabildiğini anlamış olduk.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da beraber eğlenelim ve öğrenelim. Ailemize de Instagram’a da bekliyoruz:

5 TL’ye Efsane Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Ailemize katıldığınız için çok teşekkürler. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler de tanıtıyorum. Desteklerinizle youtube kanalım büyüyor. Bilgisayar oyunları, oyun bilgisayarı ve bilgisayar toplama rehberleri ile başladık. Ucuz, ilginç, havalı, oyun, teknoloji, bilgisayar, inceleme, pc, pc toplama, laptop, işlemci, ekran kartı, hoparlör, kulaklık, oyuncu faresi, telefon inceleme, Aliexpress, Gearbest, ilginç teknolojik ürünler, en ucuz laptop ve en ucuz kulaklık başlıkları ve inceleme videoları ile sizlerle tutkumu paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu