AMD’nin Şansı Yok mu?🔥 En Güçlü Intel İşlemcilerden Biri Olabilir! Yayın İş ve Kod İçin Matebook D16

AMD Ryzen 9 6900HS’yi bile zorlayan Intel i7 12700H işlemcili Huawei Matebook D16 inceleme konuğum oldu.

Tasarım 0:25
Performans 2:30
Genel 4:30

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://bit.ly/FrekansTVDestek

Kısaca donanımı bir tanıyalım. 16GB bellekli DDR4 sistem olduğunu söyleyeyim ve bence bellek süresi çok fazla cl32 nedir yahu. Fakat inanılmaz bir şekilde yüksek skor aldık. Ek olarak SSD performansı da ekranda. USB üzerinden
12.Nesil i7 12700H işlemcimiz, serinin en tepe işlemcilerinden biri olan 12800 ile hemen hemen aynı fakat 100 MHz daha düşük olsa da genel itibariyle en güçlü laptop işlemcilerinden biri diyebilirim. Sebebi ise 14 çekirdekle geliyor, 6 çekirdek performans 8 çekirdek ise verimlilik için seçilmiş. En güzel yanı Intel’in turbo boost max 3.0 teknolojisi ile gelmesi diyebilirim. Termal duruma göre en iyi çekirdeklerin yüksek frekanslar sunması anlamına geliyor. Taban işlemci gücü 45W maksimum 115W ve enerji verimliliği açısından tabi ki yüksek değerler çünkü performansı da yüksek. Bakacak olursanız. AMD’yi epey terletiyor. 5700H’yi %10 geride bırakabilmiş. İşin tuhaf yanı %6 ile AMD’nin en güçlü laptop işlemcilerinden biri olan Ryzen 9 5900HS’yi de affetmiyor. Ekranda masaüstü işlemcilerle olan kıyaslamayı da sunmak istiyorum. BU tabla bana şunu söylüyor, bu işlemci ile her şeyi yapabilirim. Yayın açarım, kod yazarım, program kasarım ve adobe gibi uygulamalarda efekt kasıp 4k render alırım. Tek çekirdek performansı akdar çoklu işlemc hacmi de iyi. RTX 3070 gibi bir ekran kartı ile pekişse akar gider. IRIS XE grafik birimi sadece lol, dota, cs:go vb oyunları ancak kaldırabiliyor. Son 2 senede çıkmış oyunlarda biraz zayıf kalabilir. 1GB bellekli 1400 MHz hızlara çıkan dahili gpu 1080p düşük detaylar için ancak yeterli desek yeridir. 3dmark testinde zaten directx12 performansının 1650 gibi bir karttan bile çok çok daha düşük olduğunu görebiliyorum. SIcaklıklar konusu içime su serpti ürün gayet akranları karşısında serin ve 63 derecelerde.

Ön yüzde markanın metaline anteni var. Wifi 6 sinyal gücü ve performansı tatmin etti.

360 derece her yönden ses alan akıllı 4 mikrofon var. İnsan dışı gürültüleri yani düşük ya da çok yüksek frekansları keserek filtreliyor. Örneğin tuş seslerini azaltması bence konferans buluşmalarında çok işe yarayacaktır.

Cihazın en güzel ve benim favori olan özellimiz, akıllı kamera olsa gerek. Göz teması var, sanal arkaplan ayarlayabiliyorsun. Can alıcı kısmı ise kullanıcıyı her zaman videonun merkezinde tutan takip eden kamera. Ayrıca 1080P çözünürlük sunması takdirimi kazandı çünkü millet 720p çamur görüntülü kamerayı koyup gönderiyor.

Ses kalitesine gelelim, hoparlör gayet kristal netliğinde bir performans sergiledi. Hafif vurgulu derinden gelen etnik parçalarda epey keyif aldım. Tok bir basa sahip ses şiddeti ise ideal düzeyde öyle çok şiddetli ya da kısık da sayılmaz. Film izlerken ya da oyun oynarken de doyurdu.

Cihazda 60’lık batarya var, hızlı şarj özelliği var. 10dk şarjla bile bir çok işi halledersiniz. Yük altında 2.5 boşta ise 7 saate kadar bana dayandı diyebilirim.

Ürün boşta epey sessiz yükte haliyle biraz hissettiriyor çünkü güçlü hava sirkülasyonu sunan fanlar kullanılmış.

Son olarak cihazın diğerleri karşısında sunduğu yazılım avantajlarını ve genel arayüzü de kendimce değerlendirmek ve ekrana da en önemli özelliklerini yansıtmak isterim. Ben en çok da mobil uygulamarı burada çalıştırabilmeyi beğendim. Bir nevi hem telefon hem de bilgisayar olarak düşünün.

Frekans’a Abone ol: http://bit.ly/FrekansAbone
Websitemiz: https://pintitavsiyeleri.com/
Dostlar, videoların devamı için like atmayı ve ”Bildirimleri” açarak paylaşmayı unutmayın. Her gün saat 18:00’da görüşelim.

Eski bilgisayarları gördünüz mü? https://bit.ly/2WTOSIX

Beni Takipte Kal!
https://www.instagram.com/dipfrekans/
https://www.facebook.com/groups/FrekansTV/

Abone ol : ) https://goo.gl/sQpnp3
Discord: https://discord.gg/Dz6EStg8Kk
Soru Sor: https://www.facebook.com/groups/frekansTV/
*Canlı Yayın: https://www.twitch.tv/frekanstv

Kesinlikle İzlemeniz Gereken Eğlenceli Videolarımız!
Çin’den Alınabilecek Ürünler: https://goo.gl/L6LrLV
Son teknoloji: http://bit.ly/2t95HOY
Bilgisayar Toplama: http://bit.ly/2rZQQHs
Taşınabilir Hoparlör: http://bit.ly/2sr0Zj9
Ucuz Klavye ve Ucuz Fare: http://bit.ly/2rjQkBZ

Merhaba, ben Frekans. Son teknoloji ve ucuz teknolojik ürünleri paylaşmayı seviyorum. Çin’den alışveriş yapıp ucuz ürünler ve indirimli bilgisayar parçaları tanıtıyorum. Desteklerinizle Youtube Ailemiz büyüyor. Telefonlar, bilgisayar oyunları, oyun bilgisayarı ve bilgisayar toplama rehberleri ile başladık. Ucuz, ilginç, havalı, oyun, teknoloji, bilgisayar, inceleme, pc, sistem toplama, laptop, monitör, klavye, işlemci, ekran kartı, hoparlör, kulaklık, oyuncu faresi, telefon inceleme konuları ile ilerledik. Teknoloji haberleri, ilginç ürünler, ucuz bilgisayarlar ve ikinci el alışveriş rehberleri ile de siz değerli takipçilerle ilerliyorum.

Yorum yapın