Videolar

77 Kişiye Bedava RTX 2080 Ti! AMD RX 5700 Serisi Isınıyor mu? Nvidia Ampere RTX 3080 Ekran Kartı

Ekran Kartı Çekilişi Sayfası: https://bit.ly/2vJHAgu
Not: Ülker seçeneğinde TR yok ama ben yine de katıldım çıkarsa ve gelirse bir arkadaşa vereceğim.
Bedava Oyun: https://www.epicgames.com/store/tr/free-games

#kısakes programında 77 kişiye RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 temalı ekran kartı çekilişi, Asus’un AMD’yi RX 5700 serisi kartlar konusunda suçlaması ve yeni Nvidia Ampere RTX 3080, RTX 3070 ekran kartları hakkında gelişmelerden bahsediyoruz. Ayrıca ücretsiz oyun Kingdom Come ve Assasins Creed sizlerle.

Cyberpunk 2077’nin şerefine Nvidia ve yapımcılar tarafından özel olarak hazırlanmış çift fanlı aşırı şık ve çekici duran modifiye rtx 2080ti tam 77 kişiyehediye edilecek. Ayrıca karttan sadece 200 adet basıldığını da hatırlatalım. Dostlarım hemen linki paylaşıyorum umarım içlerinden biri de frekans ailesi üyesi olur ve alır inceleriz. Biliyorsunuz ki 2080ti 4k oyun kanadı son kullanıcı tarafı en iyi kart.
Sonunda bu da mı olacaktı dedirten bir gelişme. Hayvanların taşımacılıkta sömürülmesinin önüne geçecek olması aslında ayrı bir güzellik. Adam savage ile birlikte mminicik bir atolyede modifiye edilen robot 30 kilogram ve 4 bacağa sahip. Aslında bir köpeği andırıyor. Dostlarım Robotun gücünün test edildiği videoda 14 kilogramlık bir ağırlığı çekecek güçte olduğu belirtilse de bildiğiniz adamı kısa mesafe de olsa götürüyor. Gelecekte ev işlerinde yardım eden robotların dışarı çıktığımızda da eşlik edecek olması kuvvetle muhtemel.

Asus RX 5700 serisi için AMD’yi uyarıyor. Mevzu ise şu şekilde, soğutma kanadında RX 5700’ün zorluklarla yüzleştiği hardware unboxed gibi kanatlarda kritiği yapılıyordu. Thermal sıkıntılar konusunda çözüm üretmeye çalışsa da asus bu illaki kartın özel tasarımda fiyatına olumsuz olarak ekstra yansıyordu.Reddit gibi yerlerde de örneklerine sıkça rastlıyoruz. Uzun süreli kontroller sağlayan ve testler yapan ekiplerden alınan dönüşe göre ana problemlerden birimontaj baskısından kaynaklı olduğu. Amd 30-40 PSI önerirken aslında ASUS’Un bunun 50-70 olması gerektiğine kanaat getirmesi. Zayıf bellek soğutması kanadında da daha iyi termal pedlerde internette çözüm bulanlar da yok değil. Ekrana paylaşacağımtabloda aslında testler inanılmaz bir sahne seriyor ortaya. Sıcaklık termal üzerindeki baskıya göre 2 kat düşebiliyor. Bu arada en son çıkan özel tasarımlı gpu’lardafarklı vidalama ve baskı anlayışı olabiliyor bi göz atın derim çünkü 5700 serisi gerçekten güçlü ve totelde başarılı bir kart. Nvidia’yı çoğu kanatta üzdüğünü de biliyoruz. Lakin buna yaraşır bir soğutma ve özel anlayış  illaki gerekebiliyor.
Dostlarım Nvidia bu sefer cidden abarttı, 20Gb bellekli ekran kartlarıyla piyasayı sarsabilir. Yeni nesil Ampere’nin %50 daha hızlı olacağı iddiası etrafta dolaşıyor. Tabi ki 7nm’lik mimari ile daha fazla alan ve ekstra güç çıkacak ama bana biraz abartı geldi bu muhabbet.  Hayır senelerdir olan şey ortalamma önceki nesile göre %15-20 performans artışı. Ne yani RTX 2070 Rdr2’de ultra da 70 fps alırken 100 fps’ye mi fırlayacak 3070 ile. Yok öyle bir dünya. Tamam şu bi gerçek  7 nm’lik süreçten nvidia zaten son dönemlerde bahsediyordu ve mimarinin getireceği en büyük avantaj enerji verimliliği, daha fazla vram ve performans olacak. E artık bu bi gerçek. Yeni üretim devresi ve mikro mimari illaki bizlere fiziksel değerlerde artış sağlayacak ama bu abartı olmayacaktır. Tatminimce Nvidia bu kartları Computex 2020 fuarında duyuracak ve q2 sonu gibi görücüye çıkacak. Bir güzel haber de RTX 3080 ve 70’in turing mimarisi karşısında daha ucuze gelebileceğinin söylentisi.

Gelelim ücretsiz oyuna, açık dünya  macera oyunu kingdom come ücretsiz oldu. seni Kutsal Roma İmparatorluğu’nda destansı bir maceraya sürükleyecek oyunda yakın dövüş sahneleri ve gerçeği yansıtan savaş deneyimi hoşunuza gidecektir. dostlarım. Bu arada unutmadan assasins creed oyunu da haftaya ücretsiz oluyor aman ha kaçırmayın.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu